Het rijke roomse leven in brabant 1900-1970

Internaat De La Salle in Stevensbeek

Internaten
Internaat De La Salle in Stevensbeek

Internaat De La Salle in Stevensbeek

Van eind jaren '50 tot begin jaren '70 was in Stevensbeek het internaat De La Salle gevestigd. Op dit internaat verbleven jongens die les kregen op de ulo-school van de Broeders van de Christelijke Scholen, ook wel Broeders van De la Salle genoemd.

De Broeders van De la Salle kwamen met de stichting van deze kostschool tegemoet aan een gebrek aan katholiek vervolgonderwijs in Stevensbeek. In deze ontginningsnederzetting was lange tijd namelijk alleen maar het juvenaat / gymnasium van de paters Sacramentijnen te vinden. Jongeren die van de lagere school kwamen en verder wilden leren, maar niet naar het gymnasium konden of wilden, moesten hun heil dus elders zoeken. Deze situatie duurde voort tot eind jaren vijftig, toen de Sacramentijnen besloten om ook een handelsopleiding en ulo in het dorp te stichten. Maar het waren dus niet deze paters, maar de Broeders van de Christelijke Scholen, die deze nieuwe scholen onder hun hoede namen.

Deel deze kaart op

Laatste reacties

Clemens Timmermans zei over Internaat De La Salle in Stevensbeek
dank je wel voor de mooie foto s vooral die van dhr. Verbakel vind ik weer fijn om te zien Maarten hartelijk dank.. meer lezen
Frits-Jan van Wijk zei over Internaat De La Salle in Stevensbeek
Leuke foto's. Brengt herinneringen terug.. meer lezen
Jelle Karremans zei over Internaat De La Salle in Stevensbeek
Inderdaad, leuke herkenbare foto's uit die tijd. Ook namens mij bedankt!.. meer lezen
Hoe leuk deze foto's Maarten, dan komen de herinneringen nog beter binnen!! Bedankt!!.. meer lezen
Thijs de LeeuwBHIC zei over Internaat De La Salle in Stevensbeek
Maarten van der Schrieck stuurde ons deze prachtige foto’s van De La Salle in de jaren 1981-1982, en twee foto’s van.. meer lezen
Naar het forum